Gdy brakuje zastawy – wypożyczalnia szkła i porcelany

Nawet najsmaczniejsze i najbardziej wyszukane dania nie obronią się, jeżeli będą serwowane na wyszczerbionych i zniszczonych talerzach. W trakcie trwania ważnych uroczystości, goście bardzo dużą wagę przywiązują do sposobu podawania poszczególnych dań. Zastawa stołowa jest uzupełnieniem aranżacji stołu, elementem praktycznym i niezbędnym do spożywania posiłków, pełniąc jednocześnie funkcję estetyczną. Podczas organizowania imprez prywatnych i firmowych potrzebujemy odpowiedniej ilości, dobrze prezentujących się sztućców i talerzy.

Na ratunek spieszy wypożyczalnia zastawy stołowej Horeca Service Rental, która oferuje swoim klientom szeroki wybór sztućców, porcelany i szkła. Proponuje bogatą gamę wzorów, a także pomaga w organizacji imprez na większą liczbę osób. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, nie musimy inwestować w nową, kosztowną zastawę. Wypożyczalnia zastawy stołowej z Krakowa to najlepsze rozwiązanie, na które warto się zdecydować niezależnie od okazji organizowanego przyjęcia.

Elegancka porcelana

Wypożyczalnia szkła i porcelany w Krakowie - Horeca

Porcelana jest symbolem elegancji i klasy. Serwowane na niej potrawy idealnie wpisują się w doniosły charakter wydarzenia, dlatego często jest wybierana do dekoracji stołu podczas wystawnych przyjęć i innych uroczystości. Porcelana nazywana jest królową wszystkich wyrobów ceramicznych. Wykonuje się ją z kości bydła, skalenia i kaolinu. Jej historia rozpoczęła się w 1795 roku w Anglii, gdzie była kojarzona z zamożną arystokracją.

Dzisiaj wypożyczalnia naczyń i porcelany pozwala każdemu z nas poczuć się jak gość przy arystokratycznym stole. Idealnie wpisuje się w aranżacje stołów w stylu dworskim i klasycznym, ale dzięki szerokiej palecie wzorów pozwala przełamać sterylność nowoczesnej stylistyki.

Uniwersalne szkło z wypożyczalni?

Szklana zastawa stołowa ma swoje korzenie we Włoszech. To w tym kraju szklane rzemiosło rozwinęło się najszybciej i to dzięki jego mieszkańcom zawdzięczamy tak dużą dostępność szklanych naczyń. W gastronomii bardzo ważne jest, aby kieliszki, talerze i półmiski były odporne na uszkodzenia i stłuczenia, do których nierzadko dochodzi na masowych imprezach. Wypożyczalnia talerzy i szkła Horeca Rental w Krakowie proponuje naczynia cateringowe, które wykonane zostały ze szkła gastronomicznego, cechującego się ponadprzeciętną wytrzymałością. Wypożyczalnia naczyń Kraków to nowoczesne wzornictwo o wysokich walorach estetycznych sprawiając, że nakrycia stołów prezentują się bardzo efektownie.

Sztućce – (z) czym to się je

Nóż, widelec i łyżka, czyli podstawowe trio. Nieodzowne uzupełnienie zastawy stołowej, bez którego trudno byłoby obejść na co dzień, a tymbardziej podczas szykownych imprez i uroczystości. Znanych jest kilka rodzajów sztućców, gdzie każdy z nich pełni zupełnie inną funkcję.

Łyżka obiadowa przeznaczona jest do jedzenia zup, łyżeczka deserowa do spożywania słodkich deserów. Różnice dostrzec można także między uniwersalną łyżeczką do kawy, a łyżeczką do herbaty z nieco szerszą miseczką. Widelec obiadowy ma długie, regularne ząbki, z kolei widelec sałatkowy przypomina łyżkę z dwoma lub trzema ząbkami. Nóż do ryb od tradycyjnego noża obiadowego odróżniają szersze i tępe ostrza, z kolei nóż do sera charakteryzuje się charakterystycznym rozwidleniem na końcu.

Wypożyczalnia porcelany i szkła w Krakowie

Wypożyczalnia sztućców Horeca Service Rental zaspokaja oczekiwania najbardziej wymagającego konesera światowej kuchni. Dostosowuje rodzaje sztućców do rodzaju serwowanych dań, dzięki czemu możemy dać się poznać jako organizatorzy imprezy ze znajomością zasad savoir-vivre’u.

Wypożyczalnia zastawy stołowej kraków Horeca Rental proponuje swoim klientom szeroki wybór porcelany, szkła i sztućców. Wśród oferty zastawy znajduje się m.in. porcelana degustacyjna i bankietowa, szkło, porcelana bufetowa, naczynia do finger food i wszelkiego rodzaju dodatki, które umożliwiają efektowną i praktyczną aranżację stołu. Porcelana kraków to szeroki wybór różnorodnych naczyń, dzięki którym przygotowane dania zyskają efektowny wygląd.

Horeca Service Rental to wypożyczalnia gastronomiczna w Krakowie, w której znajdziesz nie tylko zastawę i szkło, ale również stoły, krzesła, ekspresy do kawy i wiele więcej mebli eventowych.