Gdy brakuje zastawy – wypożyczalnia szkła i porcelany

Nawet najsmaczniejsze i najbardziej wyszukane dania nie obronią się, jeżeli będą serwowane na wyszczerbionych i zniszczonych talerzach. Goście podczas ważnych uroczystości bardzo dużą wagę przywiązują do sposobu podawania potraw. Zastawa stołowa jest uzupełnieniem aranżacji stołu, jest elementem praktycznym i niezbędnym podczas spożywania posiłków i jednocześnie pełni funkcję estetyczną. Podczas imprez firmowych i prywatnych potrzebujemy nie tylko dobrze prezentujących się sztućców i talerzy, lecz także ich odpowiedniej liczby.

Na ratunek spieszy wypożyczalnia zastawy stołowej, która oferuje swoim klientom szeroki wybór sztućców, porcelany i szkła. Proponuje bogatą gamę wzorów, a także pomaga w organizacji imprez na większą liczbę osób. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, nie musimy inwestować w nową zastawę, co jest związane z dużymi kosztami. Otrzymujemy to, czego aktualnie potrzebujemy.

Wypożyczalnia szkła i porcelany w Krakowie - Horeca

Elegancka porcelana

Porcelana jest symbolem elegancji, serwowanie na niej potraw idealnie wpisuje się w doniosły charakter wydarzenia, dlatego sprzyja dekoracji stołu podczas wystawnych przyjęć. Jest nazywana królową wszystkich wyrobów ceramicznych. Wykonuje się ją z kości bydła, skalenia i kaolinu. Jej historia rozpoczęła się w 1795 roku w Anglii i była kojarzona z zamożną arystokracją.

Dzisiaj wypożyczalnia porcelany pozwala każdemu z nas poczuć się jak gość przy arystokratycznym stole. Idealnie wpisuje się w aranżacje stołów w stylu dworskim i klasycznym, ale też dzięki szerokiej palecie wzorów pozwala przełamać sterylność nowoczesnej stylistyki.

Uniwersalne szkło z wypożyczalni?

Szklana zastawa stołowa ma swoje korzenie we Włoszech – to w tym kraju szklane rzemiosło rozwinęło się najszybciej i to Włochom zawdzięczamy dzisiaj tak dużą dostępność szklanych naczyń. W gastronomii ważne jest, aby kieliszki, talerze i półmiski były odporne na uszkodzenia i stłuczenie, do których na masowych imprezach dochodzi wyjątkowo często. Wypożyczalnia szkła Horeca Rental w Krakowie proponuje więc naczynia, które wykonane zostały ze szkła gastronomicznego, cechującego się ponadprzeciętną wytrzymałością. Jednocześnie wpisują się w nowoczesne wzornictwo, dzięki czemu walory estetyczne nakrycia całego stołu są większe.

Sztućce – (z) czym to się je

Nóż, widelec i łyżka, czyli podstawowe trio, które jest nieodzownym uzupełnieniem zastawy stołowej. Trudno się bez nich obejść na co dzień, a więc nie powinno ich zabraknąć również podczas imprez i uroczystości. Można wyróżnić kilka rodzajów sztućców, z których każdy pełni inną funkcję.

Łyżka obiadowa przeznaczona jest do jedzenia zup, łyżeczka deserowa służy do spożywania słodkich deserów, różnice dostrzec można także między uniwersalną łyżeczką do kawy i łyżeczką do herbaty z nieco szerszą miseczką. Widelec obiadowy ma długie, regularne ząbki, z kolei widelec sałatkowy przypomina łyżkę z dwoma lub trzema ząbkami. Nóż do ryb od tradycyjnego noża obiadowego odróżniają szersze i tępe ostrza, a nóż do sera charakteryzuje się rozwidleniem na końcu.
Wypożyczalnia porcelany i szkła w Krakowie
Wypożyczalnia sztućców zaspokaja oczekiwania najbardziej wymagającego konesera światowej kuchni. Dostosowuje rodzaje sztućców do rodzaju serwowanych dań, dzięki czemu możemy dać się poznać jako organizatorzy imprezy ze znajomością zasad savoir-vivre’u.

Wypożyczalnia zastawy stołowej Horeca Rental, świadcząca usługi na terenie Krakowa i Katowic, proponuje swoim klientom szeroki wybór porcelany, szkła i sztućców. Wśród dostępnej zastawy znajdują się m.in. porcelana degustacyjna i bankietowa, szkło, porcelana bufetowa, naczynia do finger food i wszelkiego rodzaju dodatki, które umożliwiają efektowną i praktyczną aranżację stołu.

Horeca Rental to wypożyczalnia gastronomiczna w Krakowie, w której znajdziesz nie tylko zastawę i szkło, ale również stoły, krzesła, ekspresy do kawy i wiele więcej.